| Weight | Customized |
|---|---|
| Package | Wooden Case |
| Control System | PLC/Manual/Semi-Automatic |
| Voltage | 220V/380V/415V/440V |
| Application | Food/ Chemical/ Pharmaceutical |
| Material | Stainless Steel,Customized |
|---|---|
| Application | Food/ Chemical/ Pharmaceutical |
| Control System | PLC/Manual/Semi-Automatic |
| Voltage | 220V/380V/415V/440V |
| Heating Source | Steam/Electricity/Gas/Oil |
| Package | Wooden Case |
|---|---|
| Control System | PLC/Manual/Semi-Automatic |
| Capacity | 100-1000kg/h |
| Material | Stainless Steel,Customized |
| Voltage | 220V/380V/415V/440V |
| Material | SUS304, SUS316L,Customized |
|---|---|
| Temperature Control Range | 20-300℃ |
| Voltage | 220V/380V/415V/440V |
| Heating Source | Elecric,Stream+Elecric And Oil Fuel ,Gas Fuel ,Hot Air Furnace |
| Capacity | 100-1000kg/h |
| Model | Industrial Spray Dryer |
|---|---|
| Voltage | 220v-450v |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Hotels, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Food Shop, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops |
| Heating Source | Electricity, Gas, Steam, Etc. |
| Name | Spray Dryer Machine For Milk Powder |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Online Support, Video Technical Support |
| Application | Viscous, Pasty, Paste-like Materials Processing |
| Voltage | Customization, 220v-450v |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Spray Dryer Industrial |
|---|---|
| Voltage | Customization, 220v-450v |
| Power | Customization |
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing, Pharmaceutical Chemical Industry |
| Material | SUS304, SUS304L, SUS316, SUS316L, Ti, Other, SS304, SS316L, Titanium, Hastelloy, PTFE Lined |
| Product Name | Ceramic Spray Dryer |
|---|---|
| Application | Chemical Industry,Foodstuff,Pharmaceutical,Ceramics,Granulating Through Atomizing |
| Voltage | According To Customized |
| Power | According To Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 2-30kw |
|---|---|
| Temperature Control Range | 20-300℃ |
| Voltage | Design For Different Country |
| Control System | PLC/Manual/Semi-Automatic |
| Material | SUS304, SUS316L,Customized |
| Voltage | Design For Different Country |
|---|---|
| Power | Customized According To Heating Mode |
| Application | Chemicals Processing, Food Processing, Medicine Processing, Plastics Processing, Chemical,food,pharmacutical Industy |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304, SUS304L, SUS316, SUS316L, Stainless Steel |