| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing |
|---|---|
| Voltage | 220-450V |
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | Pump, Motor, PLC |
| Dryer Time | 1.0-1.5 S |
| Application | Food Industry, Medicine, Plastics And Resin, Chemical Industry |
|---|---|
| Voltage | Customization, 220v-450v |
| Power | Customization |
| Dimension(L*W*H) | Customization |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Power | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Pump, Gear, Motor, Gearbox, PLC, Engine, Pressure Vessel |
| Application | Foodstuff, Ceramics, Chemical Products |
| Core Components | Pump, Motor, PLC |
|---|---|
| Evaporation Capacity(kg/h) | 50-3000ml/H |
| Heating Method | Elecric,stream+elecric And Oil Fuel ,gas Fuel ,hot Air Furnace |
| Material | SUS304, SUS316L |
| Feeding Mode | Peristaltic Pump (adjustable) |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Pump, Gear, Motor, Gearbox, PLC, Engine, Pressure Vessel, Other |
| Heating Method | Electric Heating |
| Feature | Saving Energy |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Power | Customized |
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing, Chemical Food Medicine Plastics |
| Material | 304 Stainless Steel,Customized |
| Heating Source | Electricity ,Steam Gas ,Fuel ,Coal ...... |
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing |
|---|---|
| Voltage | 220V - 450V |
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Pump, Gear, Motor, Gearbox, PLC, Engine, Pressure Vessel, Other |
| Heating Method | Electric Heating |
| Name | Spray Drying Chambers |
|---|---|
| Voltage | 220-450V |
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Pump, Gear, Motor, Gearbox, PLC, Engine, Pressure Vessel, Other |
| Heating Method | Electric Heating |
| Features | Fast, Easy Operation, Clean, Even Uniformity |
|---|---|
| Model | FG |
| Condition | New |
| Container Volume | 12L-2500L |
| Steam Consumption | 12-800kg/H |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Power | Customized |
| Core Components | Motor,Blower,Vibrating Feeder, Filter,Others |
| Heating Method | Elecric,Stream+Elecric And Oil Fuel ,Gas Fuel ,Hot Air Furnace |
| Material | SUS304, SUS304L, SUS316, SUS316L |