| Voltage | 110~480V |
|---|---|
| Feeding Size (mm) | 6 - 15 Mm |
| Power Of Motor(Kw) | 3-11KW |
| Grinding Size(Mesh) | 60-120 |
| Output (kg/h) | 60 - 1500 Kg/h |
| Dust Collection | Bag Filter |
|---|---|
| Compressive Strength (For Crushing) | 250-300MPA |
| Mesh Size | 20-450mesh |
| Voltage | 220V/380V/450V/Others |
| Range Of Spindle Speed(r.p.m) | 1 - 5800 R.p.m |
| Dust Collection | Bag Filter |
|---|---|
| Compressive Strength (For Crushing) | 250-300MPA |
| Mesh Size | 20-450mesh |
| Voltage | 220V/380V/450V/Others |
| Range Of Spindle Speed(r.p.m) | 1 - 5800 R.p.m |
| Model | Industrial Spray Dryer |
|---|---|
| Voltage | 220v-450v |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Hotels, Food & Beverage Factory, Farms, Restaurant, Home Use, Food Shop, Construction Works , Energy & Mining, Food & Beverage Shops |
| Heating Source | Electricity, Gas, Steam, Etc. |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Power | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Field Installation, Commissioning And Training |
| Heating Source | Electricity Steam Oil Gas |
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing, Chemical Food Medicine Plastics |
|---|---|
| Voltage | 220-450V |
| Power | Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Field Installation, Commissioning And Training |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Field Installation, Commissioning And Training |
| Heating Source | Electricity Steam Oil Gas |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Voltage | 220-450V |
|---|---|
| Power | Customized |
| Application | Medicine Processing, Chemicals Processing, Plastics Processing, Food Processing, Chemical Food Medicine Plastics |
| Material | 304 Stainless Steel,Customized |
| Heating Source | Electricity ,Steam Gas ,Fuel ,Coal ...... |